Merkezimiz

Merkezimiz Hakkında Detaylı Bilgi

Kanamasının bittiği ya da period dönemine en geç 10 gün kala vajina daraltma ameliyatı yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası oluşacak kanamaların adet kanamasıyla karışmaması ve birleşmemesi için bu zamanlama tercih edilmektedir. Hastanın 1 hafta öncesinden eğer içiyorsa asprin ve vitamin haplarını kullanmayı kesmesi gerekmektedir.

Eğer sedasyon anestezisi tercih edilmişse hasta ameliyatdan hemen sonra rahatlıkla evine gidebilmektedir.

Vajina estetik ameliyatları arasında önemli bir yeri olan vajina daraltma ameliyatı ya da vajen yenileme vajinal rejuvenizasyon ameliyatında cerrahi olarak vajinal kanal önden arkaya doğru daraltılır, gereken miktarda fazla olan bollaşmış mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş ve birbirinden ayrılarak anatomisi bozulmuş olan kas yapıları tekrar dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir.

Vajina estetiği temel prensip hatta en önemli konu sadece vajinanın iç hacmini azaltmak değil, aynı zamanda birbirinden ayrılmış kas yapılarını tekrar düzgün bir şekilde biraraya getirmektir. Yine vajina daraltma ameliyatına giden kadınların vajina iç bölgesinde sürtünmeyi sağlayan, haz duyulmasını sağlayan ruga denilen yapılarda da silinme oluşmuştur. Buda çiftler arasındaki sürtünmeyi azaltmaktadır. Vajina daraltma ameliyatıyla rugalarında silinme olan kısımlar da çıkarılmakta böylece ruga yenileme ruga rejuvenizasyon ameliyatı da aynı zamanda yapılmış olmaktadır.